Haber

Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde konuşuyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde basın açıklaması yapıyor.

Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, “14 Mayıs’ı geride bıraktık. 28 Mayıs’ta devletimiz ve milletimiz için çok değerli bir seçime daha gidiyoruz. 28 Mayıs’ta 2 aday, 2 farklı anlayış sıfırdan milletimizin karşısına çıkacak. Sanki daha önce seçim yokmuş gibi.Bir görevim de doğruları söylemek.Bizi destekleyen 25 milyon seçmen dahil tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum.İlk ilaç değişikliği beyannamesi yayınlandı.Dur dedik. Erdoğan’ın ilk nesilde iktidar kibri.İktidarın oyları çok aşındı.Erdoğan’ın iftira ve iftira kampanyaları maalesef bir demokrasi şölenine gölge düşürdü.Açıkçası karşımdayım.Daha fazlasını görmek isterim” cesur rakip Halkımız miting meydanlarındaki meclislerden yardım beklemeyen adayları hak ediyor” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Milletimizi aldatmaya çalışanlar hedeflerine ulaşamadı” diyerek, “Milletimiz bu sistemden ve bu birinci tür zihniyetten memnuniyetsizliğini açıkça göstermiştir. Milletimiz de bize çok etkili bir açıklama yapmıştır. .”

İL ÖRGÜTLERİNDEN YÜZLERCE KİŞİ CHP’YE DAVETLİ OLDU

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasına Ankara İl Teşkilatı üyeleri de davet edildi.

MİLLİ İTTİFAK SLOGANI SALONDA

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması öncesi ikinci tip cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kullanılacak slogan salondaki yerini aldı. Buna göre Millet İttifakı’nın sloganı “Türkiye İçin Karar Ver” olacaktır.

Ne oldu?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tipe düşmesinin ardından CHP Genel Merkezi’nde 4 gün boyunca strateji çalışmaları yapıldı. Daha önce cumhurbaşkanı yardımcı adayları Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu bir görüşme gerçekleştirmişti.

Ardından Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakını oluşturan partilerin başkanları dün CHP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Toplantıda ikinci cins stratejisi ele alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu