Haber

Ürdün Kralı II. Abdullah, uluslararası topluma İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını durdurma çağrısında bulundu

Ürdün Hükümdarı II. Abdullah, İsrail’in saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi’nde derhal ateşkes sağlanması için uluslararası toplumu devreye girmeye davet etti.

Kraliyet Mahkemesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kral Abdullah, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile telefonda görüştü.

Gazze’deki gelişmelerin ele alındığı toplantıda Kral Abdullah, uluslararası toplumdan “Gazze’deki sivillerin korunması için derhal harekete geçmesini” istedi.

Kral Abdullah, Gazze’ye insani ve tıbbi yardımın sürdürülebilir şekilde ulaştırılması için insani ateşkes sağlanması gerektiğini vurguladı.

Filistin sorununun askeri yöntemlerle çözülemeyeceğini belirten Kral Abdullah, iki devletli çözüm temelinde adil ve kapsamlı bir barışın sağlanması için çaba gösterilmesi çağrısında bulundu.

Ürdün Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik şiddetli saldırıları nedeniyle 1 Kasım’da Tel Aviv Büyükelçisini “derhal” geri çağırdığını, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik şiddetli saldırıları nedeniyle ülkesine giden İsrail Büyükelçisi’ne izin vermeyeceğini duyurdu. protestolar geri dönüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu