Ekonomi

Yapı Kredi sendikasyon sağladı

Türkiye’deki bankaların sendikasyon dönemi çalışmaları devam ediyor.

Son olarak Yapı Kredi sendikasyon kredisi sağladığını duyurdu.

Bankadan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre banka, 367 gün vadeli iki dilimden oluşan ve 359 milyon dolar bedelinde yaklaşık 755 milyon dolar tutarında sürdürülebilirlik odaklı sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı. ve 372,5 milyon euro.

22 ülkeden 39 finans kuruluşunun katılımıyla dış ticaretin finansmanı amacıyla kullanılacak sürdürülebilirlik temalı sendikasyon kredisinin toplam maliyeti dolar ve euro için sırasıyla SOFR + yüzde 3,50 ve Euribor + yüzde 3,25 oldu. .

Bankanın sağladığı sendikasyon kredisi, Abu Dhabi Commercial Bank, Emirates NBD ve The Commercial Bank tarafından ortaklaşa koordine edilmiş; sürdürülebilirlik koordinatörü: First Abu Dhabi Bank, ING, Standard Chartered Bank ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation; Abu Dhabi Ticaret Bankası aracılık yaptı.

Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün, sendikasyon sözleşmesine ilişkin şunları söyledi: Yılın ilk yarısında depremden etkilenen illerdeki müşterilerimizin dış ticaret süreçlerinde kullanılmak üzere 580 milyon dolarlık ilk sosyal sendikasyon kredimizi imzaladık. . 755 milyon dolarlık sürdürülebilirlik temalı bu sendikasyon kredisiyle ihracatı ve ihracatçıyı destekleyeceğiz. Kadınların yönettiği veya sahibi olduğu işletmelere sağladığımız kredi hacmini artırmak ve bu süreçte kredi portföyümüzü karbondan arındırma hedefleri, sürdürülebilirlik alanındaki vizyonumuzu açıkça ortaya koyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu