Haber

Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi tahliye edildi

Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi 5 Mart Pazar günü ani bir baskınla tamamen boşaltıldı. Cezaevinde tutulan yaklaşık 300 tutuklu kendi istekleri dışında başka cezaevlerine nakledildi. Gözaltına alınanların hangi cezaevlerine sevk edildiğine dair bilgi verilmedi.

AĞIR HASTA ÖZKAN DA ATILDI

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göreİnsan Hakları Derneği’nin (İHD) acil tahliye edilmesi gereken 38 ağır hasta listesinde yer alan Mehmet Emin Özkan ve beraberindeki oğlu Ahmet Özkan da sevk edilenler arasında.

Özkan ve oğlunun Diyarbakır 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne sevk edildiği öğrenildi. Cezaevi yönetimi, aileye Mehmet Emin Özkan ve oğlunun sevk edildiğini bildirdi. Cezaevinde babasına eşlik eden Ahmet Özkan, dün ailesiyle haftalık telefon görüşmesi yaptı. Özkan, kardeşi Selma Özkan ile görüşmesinde, “Pazar günü sürgüne gittik. Babamın bir çok hastalığı var ve bunlar ilerlediği için merdiven çıkamıyor. Bu yüzden ona alt katta bir yatak yaptık. Orada kalır”.

İHD Diyarbakır Şubesi de yönlendirmeleri doğrularken, sayı hakkında kesin bir şey söyleyemediklerini kaydetti. (HABER MERKEZİ)

haber-hinis.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu